Kategoriler

Zeka Mantık Soruları ve Cevapları

Zengin bir kaptan varmış. Bu geminin kaptanı çok zenginmiş ve odası altınla doluymuş.

Zengin bir kaptan varmış. Bu geminin kaptanı çok zenginmiş ve odası altınla doluymuş.

Bu kaptanın bir de tayfası varmış. Tayfa kaptanın altınlarını çalmak istiyormuş. Kendi kendine plan yapmış. Ben gidip kaptanın odasının kapısını çalayım eğer kaptan odasındaysa özür dilerim odamı şaşırdım derim eğer odada yoksa altınları çalarım demiş. Gitmiş kapıyı çalmış kaptan odasındaymış ve özür dilerim odamı şaşırdım kaptan demiş. Kaptan sabaha kadar düşünmüş ve sabah kalktığında tayfayı öldürmüş neden?

10 Madeni parayı, 3 bardağa her bardakta tek sayıda para olacak şekilde dağıtabilir misiniz? Bunun kaç çözümü vardır?

10 Madeni parayı, 3 bardağa her bardakta tek sayıda para olacak şekilde dağıtabilir misiniz? Bunun kaç çözümü vardır?

✅ İçerik: Zeka Mantık Soruları & Bilmeceleri
✅ Geliştirir: Mantık ve Zeka Becerileri
✅ Zorluk: Kolay & Orta & Zor
✅ Uygun: Bütün Çocuklar & Yetişkinler

Zeka Soruları Bilmeceleri, zekasına ve kıvrak algısına güvenen kişilerin yarıştığı bölümümüzdür. Bu bölüme geldiğinde elinden geldiğince hızlı ve pratik düşünmelisin. Eğer bir başka üyenin sorduğu mantık soruları arasından bir seçim yapacak ve düşüneceksen, doğru cevabı ilk  veren kişi olmalısın. Aksi takdirde puan alamaz ve bu yarışta geride kalırsın. Eğer yeterince hırslı ve istekli isen, bu bölümde bulunan her zeka sorusu senin için bir fırsat olacaktır.

Beyin Yakan Sorular

Senin gibi bilmece meraklısı kişiler için hazırladığımız Bilmecelerim sitemizde yer alan beyin yakan sorular hem çok eğlenceli hem de çok şaşırtmalı. Zeka mantık soruları bölümünde yer alan çok sayıdaki bilmece, ilk baktığında çok basit gibi görünecek. Aldanmamanı öneririm. Eğer yeterince dikkatli olmazsan çok minik bir detay yüzünden kaybedebilirsin. Peki, ne yapmalısın?

  • Zeka Bilmeceleri bölümünde yer alan soruları en az iki kere okumalısın. İlk okuduğunda kurguyu, ikinci okuduğunda detayları anlamaya çalışmalısın.
  • Eğer sadece okuyarak anlamakta güçlük çektiğin bir mantık sorusu ile karşı karşıyaysan hemen bir kalem kağıt al ve not etmeye başla. Böylece elindeki verileri daha kolay analiz edebilirsin.
  • Zeka Soruları bölümünde yer alan bilmeceleri doğru çözebilmenin yolu dikkatli olmaktan geçiyor. Aklına ilk gelen cevabı not ederek soruyu bir daha çözmeyi denemelisin. Eğer ikinci defada da verdiğin cevabı doğruluyorsan, cevabını yazmalısın.
  • Kontrol edeyim derken, zamanın akıp gitmesine izin verme! Aksi halde bir başkası senden önce doğru cevabı verebilir.

Heyecan Verici Sorular

Kazanma ve başarma hissi her oyunda olduğu gibi bilmece oyununda da etkin rol oynamaktadır. Öz motivasyonun artırılmasında kazanılan her bir yarış besleyici nitelik taşır. Bir bilmeceyi doğru cevaplamak, seni sonrakini de görmeye iter. Kendine güvenen kişilerin yarışacağı zeka mantık bilmeceleri bölümünde yarışmak hem çok heyecan verici hem de çok eğlenceli. Kazandığın her puan hem seni hem de senin başarını görenleri motive edecek. Hele ki bir de herkes tarafından zor görünen bir soruyu doğru cevaplamışsan, bu seni hem diğer üyeler arasında hem de kendi gözünde daha başarılı ve zeki gösterecek. Haydi, durma Zeka Soruları Bilmeceler kategorisindeki bilmeceleri takip et ve yenilerini sor.

Zeka Soruları Cevapları 

Senin için Zeka Mantık Soruları bölümünde iki tür soru sunuyoruz: İlki, bizlerin hazırladığı zeka soruları ve cevapları bölümü ve ikincisi ise sen ve diğer üyelerin sitemize kayıt olarak ekleyebildiği sorular. İlki, yani biz Bilmecelerim fikir ve tasarım ekibimizin hazırladığı ve sisteme eklediğimiz zeka soruları cevaplı olduğu için puan kazandırmıyor. Bu soruları hem arkadaş çevrende hem de iş hayatında kullanabilirsin. Ayrıca çocuğun ya da kardeşin için eğlenceli bir etkinlik düşünüyorsan, işte sana fırsat. Sitemizde yer alan hem eğlenceli hem de düşündürücü zeka sorularını not ederek oyunların ve boş zaman etkinliklerinin daha faydalı olmasını sağlayabilirsin.

Nasıl Soru Ekleyebilirsin?

Sitemize soru ekleyebilmek için öncelikle üye olmalısın. Üye olmak için ise Anasayfa üzerinde sağ üst bölümde yer alan “Kayıt Ol” butonuna tıklamalısın. Burada, ister sosyal medya hesapların ile istersen mail adresinle kayıt olma şansın var. Sosyal medya hesapların ile kayıt olmak çok daha hızlı olur. Siteye kayıt olduktan sonra Soru ekleyebilirsin. Peki soru ekleme nasıl yapılır?

  • Zeka soruları bilmeceler bölümüne soru eklemek için öncelikle bilmecelervecevaplari.com.tr ‘a üyelik bilgilerini kullanarak giriş yapmalısın.
  • Ardından, sayfanın sağ üst köşesinde yer alan Bilmece Sor bölümüne tıklamalısın.
  • Bilmece sorma ekranında ilk satıra bilmeceni girmelisin. Eğer bilmecen uzunsa buraya yalnızca konuyla ilgili anahtar kelime girmelisin ya da başlık oluşturabilirsin. Eğer bilmecen uzun ise asıl soru bölümünü Detaylar bölümüne yazmalısın.
  • Bir sonraki boşluğa, bilmecenin doğru cevabını girmelisin.
  • Son aşamada ise bilmecenin kategorisini seçmelisin.
  • Bilmece Sor butonuna basarak, bilmeceni gönderebilirsin. Böylece ilk bilmeceni sordun. Haydi, farklı zeka bilmeceleri sormaya.

Bilmece Ara