Kategoriler

Kolay Bilmeceler ve Cevapları

✅ İçerik: Kolay Bilmeceler
✅ Geliştirir: Mantık ve Zihin Becerileri
✅ Zorluk: Kolay & Orta
✅ Uygun: Bütün Çocuklar & Yetişkinler

Bilmecelerim tasarım ve fikir ekibi olarak bilmece dünyasına yeni adım atmış üyelerimizi düşünerek Kolay Bilmeceler kategorisini hazırladık. Bu kategorideki sorular çok kolay. Evet, yanlış okumadın. Çok kolay. Peki, neden böyle bir kategori var? Neden böyle kolay bilmeceler yayınlıyoruz?

Kolay Bilmeceler Neden Var?

  • Kolay Bilmeceler kategorisi öncelikle bilmece kültürüne yeni alışmaya çalışan kişiler için var. Yani bilmece mantığını öğrenmek için bu kategoriyi kullanabilirsin. İçerisinde hem cevaplı bilmeceler hem de üye bilmeceleri yer alıyor. Kolay Bilmeceler kategorisinde yer alan hazır cevaplı bilmeceler puan getirmezken, üye bilmeceleri ise puan getiriyor. Bu özelliği ile rakibini bir anda geçme şansı yakalayabilirsin. Fakat kolay bilmece de olsa, doğru cevabı ilk bilen puan kazanıyor. Bu nedenle cevapsız ve kolay bilmece keşfetmen gerekecek.
  • Kolay Bilmeceler kategorisini kullanarak çocuklar ve gençler ile oyunlar oynayabilirsin. Bu kategoriyi hazırlarken yalnızca yetişkinleri değil, genç ve çocukları da düşündük. Bu nedenle Kolay Bilmeceler kategorisini genel kitleye hitap etmesi için tasarladık. Böylece etrafındaki gençlerle çok daha kolay iletişim kurabilirsin.
  • Kolay Bilmeceler, aynı zamanda Zor Bilmeceler ile baş etmeye çalışırken sana yol gösterecek. Bilmece sorusunun hangi kısmında ne bulacağını anlamak istiyorsan, bu bilmeceleri de gözden geçirmeni tavsiye ederiz. Bu nedenle Kolay Bilmeceler, sitemizin en önemli ve en eğlenceli kategorilerinden biri.

Puan Kazanmanın Kolay Yolu!

Kolay Bilmeceler kategorisi, sitemizde en kolay puan kazanabileceğin kategoridir. Bu kategoride yer alan bilmeceler oldukça kolay ve ilgi çekici. Hatta birçoğunu daha önce okulda ya da girdiğin bir sosyal ortamda duymuşsundur. Peki, Kolay Bilmeceler bölümünden nasıl kolay puan kazanılır?

  • Kolay Bilmeceler kategorisinde yer alan sorulara doğru cevap verdiğinde 5 puan kazanma şansına sahipsin. Tabi ki doğru cevabı ilk sen vermiş olmalısın.
  • Kategoriye ekleyeceğin her kolay bilmece ise 3 puan değerinde. Yani, istediğin sayıda bilmece ekleyebilir, sınırsız puan kazanabilirsin.
  • Ayrıca fenomen üyelerden olursan, bilmecelerinin takip edilme olasılığı daha da artar.

Kolay Bilmeceler ile Boş Vakitler Artık Daha Eğlenceli

Kolay Bilmeceler kategorisi, sitemizin en eğlenceli kategorileri arasında yer alıyor. Kategoride bulunan onlarca ilgi çekici bilmece boş zamanlarında seni hem eğlendirecek hem de bilgilendirecek. Özellikle tanım özelliğindeki bilmeceler görsel zekana da katkı sağlayacak. Renkler ve şekiller ile nesne bağlantısı kurmana yardımcı olacak. Boş vakitlerinde video izlemek ya da sosyal medyada gezinmek mi, yoksa bilmeceler ile hem eğlenmek hem öğrenmek mi seni daha çok mutlu edecek? Bir kez daha düşün deriz.

Okul İçi Etkinliklerde Kolay Bilmeceler

Boş derslerin, ders aralarının ve serbest zaman etkinliklerinin en eğlenceli ve doyurucu etkinliklerinin başında bilmece türü gelmektedir. Öğretmenlerimizi de düşünerek tasarladığımız bu kategoride hem kolay bilmeceler hem öğretici bilmeceler yer alıyor. Bir öğretmen olarak Kolay Bilmeceler kategorisinden nasıl fayda sağlayabilirsin? İşte, cevapları!

  • Serbest zaman etkinlikleri, öğrencilerin en çok oyun oynamak istedikleri saattir. Çok sayıda çocuk ile hem organize olmak hem de sınıf yönetimini sağlamak oldukça zordur. Fakat bilmece etkinliği ile sınıfı birkaç gruba ayırabilirsin. Her grubu sırayla yarıştırabilirsin. Yarışma sırasında grup üyelerini tahtaya çıkararak, sırayla kolay bilmeceler içerisinde soru sorabilirsin. Her doğru cevap için 10 puan verebilirsin. 100 puana ilk ulaşan kişi grup birincisi olarak, diğer grupların birincileri ile yarışmak için sırasını beklerken, tüm sınıfı konuya dahil etmiş olursun.
  • Boş ders etkinlikleri arasında yine Bilmeceler en çok tercih edilenleridir. Çünkü öğrenci, ders boş olduğunda ya boş durmak ya da oyun oynamak ister. Öğretmenlerimizin ise bu noktada öğretici bir etkinliğe ihtiyacı olur. Güncel kolay bilmeceler ile dolu sayfamızı takip ederek, bu konuda destek alabilirsin.

Bilmece Ara